Červen 2008

(-:Aktuálně-počasí:-)

29. června 2008 v 17:19 Zábava

Počasí


Soundtracky k filmům

29. června 2008 v 16:47 Deník Bridget Jonesové
za chyby a nefunkčnost neručím:-)

Bridget Jonesová: S rozumem v koncích

29. června 2008 v 16:38 Deník Bridget Jonesové
Oficiální název:Bridget Jones: The Edge of Reason
Žánr: komedie / romantický
Země: Velká Británie / Spojené státy americké / Francie / Irsko
Premiéra v ČR: 18.11.2004
Délka: 108 min.
Romantická komedie Deník Bridget Jonesové sklízela velké úspěchy, neboť opravdu vynikala vtipností i nápaditostí a navíc se přibližovala pocitům početného stavu osamělých mladých žen. V pokračování, nazvaném Bridget Jonesová: S rozumem v koncích a natočeném podle stejnojmenného druhého dílu knihy Helen Fieldingové, však kouzlo zmizelo. Debutující režisérku Sharon Maguireovou tentokrát vystřídala zkušená Beeban Kidronová, která však bohužel realizovala sotva průměrný snímek, ačkoliv měla k dispozici slušnou předlohu a opět hvězdné obsazení. Nyní už třiatřicetiletá Bridget v podání Renée Zellwegerové zůstala sice stejně "oplácaná", avšak přece jen se změnila. Ztratila svou sympatickou naivitu a také sexappeal; v některých situacích se chová spíše jako hlupačka, než jako sympaticky nejistá zamilovaná mladá žena. - Na počátku se zdá, že Bridgetinu štěstí s milovaným právníkem Markem Darcym nestojí nic v cestě. Mezi milenci však dochází stále častěji k drobným neshodám. Bridget se neukáže v příliš dobrém světle ani na banketu advokátní komory, ani na víkendovém lyžování. A tak se na obzoru objeví velký mrak, související i s pohlednou sokyní Rebeccou a také se zdánlivě kajícným bývalým milencem Danielem Cleaverem. Ten málem znovu dobyde zhrzenou Bridget v Thajsku, kde jsou oba jako moderátoři cestopisného televizního pořadu. Nic netušící reportérka vzápětí skončí v bangkokském vězení kvůli nezaviněnému pašování drog. Z bryndy ji samozřejmě vyseká Mark. A když si Bridget doma ověří, že právník vše dělal z lásky k ní a ne z profesionální povinnosti, jak tvrdil, může se vše vrátit k idylickému začátku. Tentokrát už opravdu s výhledem na svatbu. - Navzdory některým svěžím momentům (Bridgetino telefonování na Markův záznamík a zároveň její rozhovor s milencem před dveřmi) je ve filmu až příliš mnoho klišé a také statických pasáží. Colin Firth nemá skoro co hrát a Hugh Grant jen povinně naplňuje svou šarži sympatického darebáka.

Deník Bridget Jonesové

29. června 2008 v 16:35 Deník Bridget Jonesové
Oficiální název:Bridget Jone's Diary
Žánr: komedie / romantický
Země: Velká Británie / Francie
Premiéra v ČR: 9.8.2001
Délka: 92 min.
Bridget Jonesová je trochu kulatější "třicítka", která má ve svém životě zdánlivě jednoduchá a splnitelná přání - shodit nějaké to kilo a najít opravdový vztah. Jenže právě v roce, do něhož vstoupila s bezpočtem předsevzetí a rozhodnutím vést si deník, se to na jeho stránkách hemží pohromami. Především se zamilovala do svého pohledného šéfa, aby časem zjistila, že je jen "bokovka", protože "stálice" je nejen vychrtlá, ale navíc bohatá. Dala proto výpověď v nakladatelství, kde ji to celkem bavilo, a vrhla se střemhlav na kariéru televizní moderátorky, což zdaleka, jak zjišťuje, není profese jen o úsměvů a úspěchu. Její matka, ochotná ještě včera udělat vše pro blaho a sňatek své dcery, z ničeho nic dělá vše pro jakéhosi obstarožního seladona a tatínek tomu všemu s tragickým výrazem tiše přihlíží. K čemu dobře míněné rady přátel, když se Bridget cítí jako kulový blesk. Ještě že je, čas od času, po ruce lahvička oblíbeného Chardonnay a stále na dosah krabička cigaret. Jenže pak se v jejím životě stane něco, s čím skutečně vůbec nepočítala. Kdo by to také do toho nadutého Marka řekl...

ANKETA:Hlasuj jaký díl HP byl nejlepší

28. června 2008 v 19:50 Harry Potter
Díky za to,že si hlasoval/a

Soundtracky

28. června 2008 v 19:47 Harry Potter
Harry Potter a Fénixův řád ← stahuj soundtrack
Harry Potter a tajemná komnata← stahuj soundtrack
Harry Potter a kámen mudrců← stahuj soundtrack
Harry Potter a vězeň z azkabanu ← stahuj soundtrack
Heslo : leafi
Za chyby a nefunkčnost neručím ...:-)

Hlavní postavy

28. června 2008 v 19:26 Harry Potter
Harry Potter
Harry Potter se narodil 31. července 1981 Jamesovi a Lily Potterovým. Harry má zelené oči, po mámě, a černé havraní vlasy, po tátovi. Harry je hrozně hubený a má vystouplá kolena. Celým jménem se jmenuje HARRY JAMES POTTER (James po otci). Hůlku má dlouhou 11 palců s pérem ptáka Fénixe ( druhé brko je uloženo ve Voldemortově hůlce). Když mu byl jeden rok, Voldemort zabil jeho rodiče a jeho se také pokusil zabít, kvůli věštbě. Naštěstí se mu ho nepodařilo zabít a naopak sám byl doslova vyrván ze svého těla. Brumbál s Hagridem a prof. McGonagallovou ho dali do péče jeho tety Petunie a jejího manžela Vernona a syna Dudleyeho. Po hrozných jedenácti letech u Dusleyových, v den Harryho narozenin, si pro Harryho přišel Hagrid, aby šel Harry s ním a začal studovat v Bradavicích. V roce 1991 Harry nastoupil do Bradavic. Moudrým kloboukem byl vybrán do Nebelvíru, ačkoliv měl předpoklady jít i do Zmijozelu. V Nebelvíru si našel svého nejlepšího kamaráda Rona a nejlepší kamarádku Hermionu. V Zmijozelu zase největší nepřátele Draca Malfloye a jeho kumpány. Harry je chytač Nebelvírského famfrpálového družstva, létal na Nimbusu 2000, teď má však od svého kmotra Kulový blesk, v 5. díle byl vyloučen z famfrpálového týmu. Každý rok prožívá větší a větší nebezpečí a dobrodružství.
Ronald Weasly
Ronald Weasley, zkráceně Ron, je syn Molly a Arthura Weasleyových. Narodil se 1. března 1980. V Bradavicích, kde byl zařazen do Nebelvíru, našel nejlepšího kamaráda Harryho Pottera. Do třetí ročníku v Bradavicích měl krysu Prašivku, ze které se poté ukázalo, že to je Peter Pettigrew. Od té doby má Ron sovu Pašíka, kterého dostal od Siriuse. Ron má jako celá jeho rodina rudé vlasy a pihy. Nosí onošené hábity, jelikož jeho rodina není zrovna moc bohatá. Každý rok mu maminka uplete svetr s velkým písmenem R na prsou. Ron fandí famfrpálu, zejména týmu Kudlejští kanonýři, jeho pokoj je celý polepený jejich plakáty. Jeden čas Ron odchovával v akváriu pulce. Ron se bojí pavouků. V 5. díle se Ron stává Nebelvírským brankářem, ale moc mu to nejde, až na konci roku konečně zvítězí.
Hermiona Grangerová
Harryho spolužačka v nebelvírské koleji. Hermiona je nepříliš krásná dívka s hnědými, věčně rozčepýřenými vlasy a až do kouzelné nehody ve 4. ročníku poněkud většími zuby, zato však je bezesporu nejchytřejší studentka ročníku (většinu zkoušek udělá na 100 a více procent). Zná mnoho kouzel (z nichž některá jsou velmi komplikovaná a vyučují se až ve vyšších ročnících) a dokáže se pomocí logiky dostat i z těch nejsvízelnějších situací. Nemá ráda ta odvětví magie, která se nezakládájí na logice a nedají se naučit nazpaměť z knih - počáteční neúspěch při létání na koštěti, ve třetím ročníku odchod z volitelných hodin jasnovidectví. Má sklon podporovat méně nadané spolužáky, horlivě se zastávat slabých a tvrdě pracovat na zlepšení práv utiskovaných jedinců (založení SPOŽÚS během čtvrtého ročníku). Hermiona začala navštěvovat Bradavice v roce 1991, a přestože pochází z mudlovské rodiny (oba její rodiče jsou zubaři), během krátké doby vynikla téměř ve všech předmětech. Zpočátku lezla spolužákům na nervy svou upovídaností, sklonem k biflování a odporem k porušování školního řádu, dokud ji dramatické události nesvedly dohromady s Harry Potterem a Ronem Weasleyem. Od té doby s nimi sdílí všechna jejich dobrodružství, vydatně jim pomáhá a pokud je to možné, snaží se je umírňovat. Od roku 1993 vlastní Hermiona rezavého kocoura Křivonožku.

Harry Potter a fénixův řád

28. června 2008 v 19:17 Harry Potter
Originální název: Harry Potter and the Order of the Phoenix
Typ filmu: Dobrodružný Drama Rodinný Fantasy
Rok výroby: 2007
Hrají: Bonnie Wright , Harry Melling , James Phelps , Matthew (III) Lewis , Katie Leung , Tom Felton , Oliver Phelps , Warwick Davis , Daniel Radcliffe , Rupert Grint , Emma Watson, Robbie Coltrane , Ralph Fiennes , Michael Gambon , Brendan Gleeson , Jason Isaacs , Gary Oldman , Alan Rickman , Maggie Smith , Imelda Staunton , David Thewlis , Julie Walters , Devon Murray , Tony Maudsley , Richard Leaf , Chris Rankin , Alfred Enoch , William Melling , Joshua Herdman
Nastává pátý rok v Bradavicích,který je pro Harryho Pottera a jeho přátele Rona a Hermionu ještě temnější než obvykle!Lord Voldemort nabyl zpět svou ztracenou moc a ačkoliv se Harry o jeho návratu snaží kouzelnické společenstvo přesvědčit,moc se mu to nedaří a on se tak ocitne v síťi intrik a pomluv.
Na místo učitele Obrany proti černé magii nastupuje ohavná profesorka Dolores Umbridgeová,která je přivrženkyňí Ministerstva kouzel a veškerými možnými způsoby se snaží zpochybnit návrat lorda Voldemorta a ujmout se nastolení řádu v Bradavicích.Harry proto se svými přáteli založí tajnou organizaci zvanou Brumbálova armáda,kde se hrstku studentů snaží učit opravdovou Obranu proti černé magii,aby je připravil na nečekaný boj.
V Bradavicích se vše začne obracet vzhůru nohama,ale Harry i přesto zakusí taje lásky a svůj první polibek.Brzo se však bude muset utkat s lordem Voldemortem a jeho Smrtijedy,zjístí některá další fakta ze své minulosti a ztratí milovaného člověka.

Harry Potter a ohnivý pohár

28. června 2008 v 19:16 Harry Potter
Originální název: Harry Potter and the Goblet of Fire
Motto: Doba bude zlá a temná ...
Typ filmu: Rodinný
Rok výroby: 2005
Hrají: Stephen Fry, Rupert Grint , Daniel Radcliffe , Ralph Fiennes , Jonathan Kydd , Tom Goodman-Hill , Harper Marshall , Lewis Macleod , Sam Hazeldine , Gregg Chillin , Blake Ritson , Matthew Marsh , Matthew Marsh
Čtvrtý rok Harryho Pottera ve Škole čar a kouzel v Bradavicích bude opět plný překvapení, akce a nebezpečí. Bradavice pořádají Turnaj tří kouzelníků, kde tři vybraní studenti ze tří nejprestižnějších kouzelnických škol budou plnit řadu nebezpečných úkolů. Teprve čtrnáctiletý Harry je překvapivě do soutěže vybrán jako čtvrtý a jelikož je rozhodnutí Ohnivého poháru závazné, soutěžit musí. Všude bují podezřívavost a žárlivost, dokonce i jeho nejbližší začínají věřit, že Harry nějakým trikem pohár přiměl, aby ho vybral. Harry se připravuje na náročné úkoly Turnaje - musí uniknout plameny chrlícímu drakovi, potopit se do hlubin velkého jezera a najít cestu v nebezpečném bludišti. Nic ho ale nedeptá víc než nejděsivější ze všech úkolů - najít partnerku na Vánoční ples. Události naberou neblahý kurz, když přímo na pozemku školy dojde k vraždě. Vyděšený a pronásledovaný sny o Voldemortovi se Harry obrátí na Brumbála. I ctihodný ředitel školy však přiznává, že žádné snadné odpovědi už neexistují. Vítězství je na dosah, když se ale přiblíží k Poháru tří kouzelníků, není všechno tím, čím se být zdá a za okamžik už se Harry střemhlav řítí vstříc nevyhnutelnému setkání se skutečným zlem ...

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

28. června 2008 v 19:13 Harry Potter
Originální název: Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban
Motto: I třetí rok ve Škole čar a kouzel v Bradavicích bude plný překvapení a nebezpečí …
Typ filmu: rodinný
Rok výroby: 2004
Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane, Maggie Smith, Tom Felton, Gary Oldman, Alan Rickman, Michael Gambon, Harry Melling, Julie Christie, Robert Hardy
Třináctiletý Harry Potter znovu nerad tráví své další prázdniny u rodiny Dursleyových, letos navíc se zlou tetou Marge. I přes přísný zákaz používání kouzel jí Harry promění v obrovský balón a v noci uteče záchranným autobusem do hospody Děravý kotel. Zde se setká s ministrem kouzel Korneliem Popletalem, který ho překvapivě za jeho provinění nepotrestá. Je to proto, že z vězení v Azkabanu uprchl nebezpečný čaroděj Sirius Černý, který podle legend přivedl lorda Voldemorta k Harryho rodičům a je tak zodpovědný za jejich smrt. Nyní Voldemort usiluje také o zabití Harryho. A aby nebyl všem hrůzám konec, hostí Bradavická škola hrozivé azkabanské stráže, zvané mozkomoři. Ti mají za úkol ochraňovatt Harryho a další studenty před černým čarodějem. Střetnutí mezi Harrym a záhadným vězněm Siriem Černým se zdá být nevyhnutelné. Harry Potter bude potřebovat veškerou možnou kuráž, kouzla a podporu, aby dokázal odhalit pravdu a vazby na tajemnou minulost …

Harry potter a tajemná komnata

28. června 2008 v 19:10 Harry Potter
Český název: Harry Potter a Tajemná komnata
Originální název: Harry Potter and the Chamber of Secret
Česká premiéra: 12. prosince 2002 (před 1116 dny)
Světová premiéra: 3. listopadu 2002 (před 1155 dny)
Natočeno: USA 2002
Režie: Chris Columbus
Scénář: Steven Kloves
Kamera: Roger Pratt
Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Richard Harris, Kenneth Branagh, Robbie Coltrane, Maggie Smith, Alan Rickman (profesor Snape), Tom Felton
Přístupnost: přístupný
Délka: 161 minut
Distributor: Warner Bros
Harry Potter (Daniel Radcliffe) stráví krásný konec prázdnin s rodinou svého nejlepšího přítele Rona Weasleyho (Rupert Grint) a náladu mu nezkazí, ani když se na Příčné ulici seznámí s novým učitelem obrany proti černé magii - samolibým Zlatoslavem Lockhartem (Kenneth Branagh). Spolu s Ronem a Hermionou (Emma Watson) se po prázdninách vrátí do kouzelnické školy v Bradavicích a nemá ani ponětí o tom, že mu hrozí smrtelné nebezpečí. Začínají se tam totiž dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností. Tajemná komnata se znovu otevřela …

Harry potter a kámen mudrců

28. června 2008 v 19:08 Harry Potter
O filmu:
Režie: Chris Columbus
Scénář: Steve Kloves
V hlavních rolích: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Richard Harris, Fiona Shaw, Robbie Coltrane, Ian Hart, John Hurt, Alan Rickman, Maggie Smith, John Cleese, Richard Griffiths, Warwick Davis, Julie Walters, Terence Bayler
Oficiálně:Harry Potter and the Philosopher's Stone, USA 2001, 152 minut
Harry dostává dopis napsaný zeleným inkoustem, který přinese vzácná sova. Podivuhodný dopis obsahuje pozvání, aby opustil lidský svět a nastoupil jako žák Školy čar a kouzel v Bradavicích. Obr Hagrid pomůže Harrymu Potterovi obstarat kouzelnické pomůcky, které bude potřebovat, a Harry se může vydat na londýnské nádraží King´s Cross, aby našel nástupiště 9 a 3/4 a odcestoval do Bradavic. Ve vlaku se potká s dalšími prvňáky Hermionou a Ronem, kteří se stanou jeho přáteli. Začíná příběh, který si nedokázali představit ani ve svých nejsmělejších snech!

Soundtrack k filmu

28. června 2008 v 18:46 Gympl
Soundtrack k filmu GYMPL si můžete zadarmo stáhnout tady:

!STAHUJ!

Co na soundtracku najdete?
#01 Z tvojí 1/4- Indy&Wich
#02 Cheap
#03 Legal zone- Wich
#04 Bylo to zatažený
#05 Pulzní hajzl!- SuperCrooo
#06 Válku na ně!
#07 Subway- Wich
#08 Proti společnoti?
#09 Šedé náměstí- Tomáš Matonoha
#10 School theme- Wich
#11 Rooftop- Wich
#12 Čuměj jak uchylové
#13 Right with us- Wich
#14 RHS
#15 12:15- Wich
#16 Po prdeli
#17 Hoopty song- DJ Brainy Thug
#18 Komín čeká
#19 Chimney- Wich
#20 Zavolej policajty
#21 Dvojka chování
#22 Privat- Wich
#23 Se mnou nespal
#24 Lighter- Wich
#25 Jinou školu
#26 The real- Wich + Nironic
#27 Konec sprejování!
#28 Sad theme- Wich
#29 To je vůl
#30 Chrome child- Wich
#31 Mobil dostaneš
#32 Mellow theme- Wich
#33 Fotr není čurák
#34 Z tvojí 1/4 final- Indy&Wich

Herci

28. června 2008 v 18:42 Gympl
Petr Kocourek-Tomáš Vorel jr.
Michal Kolman-Jiří Mádl
ředitelka Mirka-Eva Holubová
třídní Tomáš-Tomáš Matonoha
Pavla Malířová-Martina Procházková
Klára Krumbachová-Lenka Jurošková
matka Petra-Zuzana Bydžovská
otec Pavly-Tomáš Hanák
Kolman-Jan Kraus
Kolmanová-Ivana Chýlková
češtinář Karel-Jiří Schmitzer
fyzikář Milan-Milan Šteindler
tělocvikář Jaroslav-Martin Zbrožek
matikářka Miládka-Veruna Dobešová
biologikářka Vlastička-Lenka Horáková
inspektor-Pavel Telička

Stručný děj

28. června 2008 v 18:41 Gympl

Komedie o studentech, učitelích, rodičích a graffiti

Pedantický fyzikář (Milan Šteindler), strnulý češtinář (Jiří Schmitzer), jalový tělocvikář (Martin Zbrožek), ekologický učitel výtvarky (Tomáš Matonoha), mondénní ředitelka školy (Eva Holubová) a další kantoři dle svých představ formují nebohé studenty na poněkud zkostnatělém gymnáziu. A tak málokoho studium opravdu baví a zajímá.
Petr (Tomáš Vorel jr.) a Michal (Jiří Mádl) do školy raději nechodí a když tam náhodou zavítají, tak celé hodiny prospí, neboť po nocích malují graffiti. To je to jediné, co je kromě holek skutečně baví. Nebezpečné výpravy na střechy domů, ilegální pronikání do útrob metra, dramatické lezení na komín… Napětí, riziko dopadení a honičky s policií jsou opravdové, zábavné i kruté. A tak není divu, že se jejich bezradní rodiče (Zuzana Bydžovská, Tomáš Hanák, Jan Kraus, Ivana Chýlková) věčně stresují a občas se v zájmu dostudování svých nezvedených potomků spojí s profesory.

České filmy

28. června 2008 v 18:38 Filmy

Gympl


Epizody

28. června 2008 v 18:09 Dr. House

Obsah epizod všech dílů,každé série najdete na Těchto stránkách.


Dr. House

28. června 2008 v 18:05 Dr. House
Herec:
Hugh Laurie
Lékařská specializace:diagnostik s atestací z infekčních chorob a nefrologie
Pracovní pozice:šéf diagnostického oddělení nemocnice v Princetonu
Vzdělání:vysoká škola - Johns Hopkins Medical School
Záliby:Hra na piáno
sledování seriálu General Hospital
hraní počítačových her
sport: sledování baseballu, lacrossu a používání sportovních analogií, jízda ve starých sportovních autech a na motorce
Osobní život:Postava Dr. House je velice zajímavá, protože v průběhu seriálu se o ní člověk dozví velmi málo. A to, že po jeho příhodě s nohou se rozešel se Stacy. Ta se ke konci 1. série vrátí a pár dílů pracuje jako právník nemocnice. House si z ní často utahuje, a také má narážky na jejího manžela Marca. Častou obětí jeho narážek je také Cuddyová, která byla jeho lékařkou, když byl s nohou v nemocnici.
Kariéra:šéf diagnostického oddělení nemocnice v Princetonu ( 8 let )
Charakter:
tvrdohlavý, sebevědomý, ochotný riskovat za každé okolnosti, téměř neschopný lásky, ale také vtipný a zábavný

Děj seriálu

28. června 2008 v 17:57 Dr. House
Nevyléčitelná nebo nediagnostikovatelná nemoc? Pro doktora Gregoryho House to není žádný problém. Má totiž na diagnózy podivných nemocí tým lékařů. Je to jeho práce.
Byl to vlastně geniální nápad. Po uvedení Kriminálky Las Vegas začali diváci bažit po vyšetřovacích seriálech, ve kterých je řada zvratů, hrdinové se musí naučit nepřehlížet ani ty nejmenší detaily, diváci nemusejí vzdychat u nudných vztahových částí, protože jsou to téměř zcela odosobněné seriály a postavy jsou vlastně důležité jen pro vyřešení případů a případná komická uvolnění vycházející z jejich osobností.Podobně jako byla oblíbená tato forma kriminálních seriálů, diváci stále bažili i po lékařských dramatech. Někdo si tedy řekl, proč obojí nespojit dohromady?
Výsledkem je Dr. House, který připomíná lékařskou detektivku, jež si od Kriminálky Las Vegas nevypůjčuje jen svou formu, ale i některé vizuální a filmařské postupy. Z lékařských dramat si půjčuje prostředí nemocnice, doktory a pacienty a jediné, kde formulku trochu porušuje, je ten odosobňující prvek. Všechny postavy v seriálu Dr. House mají sice pořád funkci "vyřešit případ", ale postupem času se stávají divácky mnohem důležitější než samotné nemoci. Ne že by vystupovali do popředí. Spíš případy začnou být postupem času okoukanější a to hlavní, co na seriálu zůstává atraktivní, jsou precizní charaktery. Doktor Gregory House (Hugh Laurie) totiž není zrovna typický lékař. Je neupravený, neoholený, rozcuchaný a nikdy by to nenapadlo vzít si na sebe lékařský plášť. Prý proto, aby ho pacienti neviděli jako nemocného doktora. House má totiž nemocnou pravou nohu, na kterou kulhá, musí kvůli tomu chodit o holi a neustále do sebe sype prášky proti bolestem jako by to byly Tic Tacy. Léčení v civilním oblečení ale není jeho jediná zvláštnost. Také nerad komunikuje s pacienty, protože uznává filozofii: "Všichni lžou, tak proč se obtěžovat?". Navíc když se s nimi nebavíte, nemusíte lhát ani vy jim. Doktor House je prostě jiný druh doktora, ale v tom, co dělá, je naprosto nepřekonatelný. Vede tým dalších tří mladých a nadějných doktorů, kteří mají za úkol zjistit diagnózy u nemocí, u kterých to není zrovna snadné. Obyčejná teplota, kašel a bolení v krku se pod jejich dohledem může překlenou ve smrtelnou nemoc a v nějaký druh nákazy, která se u lidí vyskytuje se šancí jedna ku deseti milionům. Přesně to jsou případy pro Gregoryho House a on si s nimi vždy dokáže poradit. Do svého týmu si House vybral neurologického specialistu Erica Foremana (Omar Epps), protože je to černoch a má záznam v trestním rejstříku. V týmu má také specialistku na imunologii Allison Cameron (Jennifer Morrison), která sice nebyla nejlepší na škole, ale je nehorázně sexy a do týmu se mu taková osoba také hodila. A nakonec tu je Robert Chase (Jesse Spencer), který má jistě také nějakou odbornost a do týmu se dostal, protože ho tam protlačil jeho vlivný otec. Není to parta dokonalých doktorů, ale protože jim vládne Gregory House, svou práci dokáží odvést na jedničku... případně dvojku s puntíkem. Originalita prýští už z té nedokonalé skupiny lidí, která jednotlivé případy řeší. Nejsou to žádní brilantní doktoři, ale obyčejní zelenáči, kteří se častokrát zmýlí a celý seriál to velice oživuje. Dokonalý je ovšem samotný House. Sarkastický, na pacienty zlý a namyšlený, přesto za všech okolností vtipný a ve svých úsudcích neomylně profesionální. Britský herec Hugh Laurie, který ho ztvárnil, se vlastně stal trademarkem celého seriálu a bez něj by příliš nezbývalo. Pravda, samotné případy mohou být celkem zajímavé (taková modelka s rakovinou varlat...), ale i ty se časem okoukají. Epizody totiž neustále dokola opakují zaběhnutou formulku. Na začátku dílu vidíme budoucího pacienta s "chorobou týdne" a moment, který ho přivede do nemocnice (tak trochu jako když v Odpočívej v pokoji na začátku každého dílu někdo zemře). Potom náš tým léčí jeho nemoc a pokud se jeho stav zlepší někdy ve čtvrtině až polovině dílu, je nám hned jasné, že jeho nemoc bude něco úplně jiného a stav se mu zase zhorší. Během odhalování nemocí zaznamenáváme řadu nečekaných zvratů (podobně jako v detektivních sériích), špatných diagnóz a hodně odborně lékařských hovorů. Ačkoliv se ovšem "choroba týdne" velmi rychle okouká, neustále zábavné zůstává Housovo chování a jeho návštěvy kliniky pro veřejnost (nařídila mu to ředitelka nemocnice, aby se naučil komunikovat s pacienty), kde tak rozkošně zesměšňuje své pacienty. Jedním z producentů Dr. House je i Bryan Singer (X-Men, Superman se vrací), který dokonce režíroval první díl a dal tak celému seriálu svůj styl a atmosféru. Během prvního dílu je krásně patrný jeho režisérský rukopis a například takové obyčejné CT vyšetření má díky úhlům kamery a nasvícení téměř magickou atmosféru. Nebo takový obyčejný epileptický záchvat je i díky hudbě skoro až hororový zážitek. Další díly už vypadají podstatně obyčejněji, ale nikdy se nezapomene na tzv. "invazní kameru", která byla poprvé představena v Kriminálce Las Vegas. V ní obraz zoomuje, vnořuje se a ukazuje nám mikroskopické detaily na místech činů a důkazních materiálech. Tady je něco podobného, jen se díváme do nitra člověka, sledujeme v detailech jak nemoc pracuje a při vysvětlování nemoci máme i vizuální možnost podívat se, co se děje v našem těle. Je to vykradené z Kriminálky, ale i tak to skvěle funguje.