Únor 2008

Upoutávka na 1.,2.,3, 4 a 5. sérii

29. února 2008 v 16:23 Zoufalé manželky
 1. První série
2. Druhá série
3.Třetí série
4.Čtvrtá série
5.Pátá série

Zkus si napsat diktát

20. února 2008 v 18:04 Škola
Na této adrese si můžeš zkusit napsat zdarma diktáty..hodně štěstí :-)

Hádanky II.

17. února 2008 v 13:07 Zábava
 • Co je to?musíš to nejřív navlhčit a pak na ně přitlačit,než se rozjedou do celého světa.
(poštovní známka)
 • Jak se v Rusku píše adresa na obálku?
(perem)
 • Co najdeme na začátku srpna,v půlce prosince,ale nikdy ne na konci května?
(písmeno S)
 • V následujících větách objevte tři holčičí a tři klučičí jména:

  VEZMI TEN STOJAN A ODNES HO VEN, PROSÍM.
  PEPA VLASTNĚ NIC NECHTĚL, BYL JEN ZVĚDAVÝ.
  ODNESTE REZAVÉ ŽELEZO DO SBĚRU.

  VIDA, VIDĚLI JSME I TO, CO JSME VLASTNĚ NECHTĚLI.
  TU TVOJI ŘÍKANKU OPRAVDU NEZNÁM.
  TA NOVÁ FIRMA REKONSTRUOVALA CELÝ DŮM.
(jan,pavla,tereza,david,jiří,marek)
 • V každé z 5ti vět je ukryta nějaká potravina
Elvíra má slovenského dědečka. Prý že dneska přijede na návštěvu. V pátek s ním budeme doma, sobotu strávíme na výletě v hlavním městě. Petrovi něco spadlo do oka, šel s tím k lékaři. Mámo, u kapličky silně zahřmělo!
(,máslo,rýže,med,lék,mouka)

Vtípky na kamarády

17. února 2008 v 12:47 Zábava
1)Vsaď se s kamarádem že si venku (ve třídě ve škole..atd)stoupneš přede všemi nahá....,až bude sázka uzavřená vyjdi ven,napiš na papír písmenko "H"stoupni si na něj,a sázku máš vyhranou :-)
2)Řekni kamarádovi,ať si něco myslí a napíše to na papír,ty že pak na jiný papír napíšeš totéž...,potom počkej až kamarád dopíše,vezmi si papír a napiš na něj slovo "totéž"...měl/a si pravdu, napsal/a si TOTÉŽ

TEST:Která ze zoufalých manželek by jsi byl/a?

11. února 2008 v 14:38 Zoufalé manželky
Když klikneš tady , můžeš si udělat test,kterou ze "zoufalek" by jsi byl/a právě ty...zkus to!

Mladí z Wisteria Lane

10. února 2008 v 16:50 Zoufalé manželky
Shawn Pyfrom - Andrew Van de Kamp
Andrew chodí na střední školu. Velmi rád plave. Postupem seriálu vyplouvá na povrh jeho kouření mariuhany, bisexualita a také zaviní nehodu a vůbec svého činu nelituje, což dělá starosti jeho matce. A Bree to začne řešit po svém.
Andrea Bowen - Julie Mayer
Julie, je dcera Susan, která má někdy víc rozumu než její vlastní matka. Julie se jeden čas hodně přátelí se Zachem, což se Susan moc nelíbí, jelikož má Zacha za psychicky narušené dítě. Poté co Zach odjede, se do Wisteria Lane přistěhuje Ediin synovec Austin, zprvu leze Julie spíše na nervy, ale jak se říká co se škádlívá, . . . .

Josh Henderson - Austin McCann
Austin je Ediin synovec, který ji na nějaký čas přijel navštívit, jelikož doma už být nemůže. Školu moc v lásce nemá, zato holky ano. A každou chvíli má jinou. Takže je zvláštní, když začne chodit s hodnou a slušnou Julií. I když "co oči nevidí, srdce nebolí, . . .
Joy Lauren - Daniell Van de Kamp
Daniell je dcera Bree a Rexe Van de Kampových. A ráda by začala chodit s Johnem. Ale John má oči pro jinou...

Jesse Metcalfe - John Rowland
Studenta, který jako brigádu seká trávu u Solisových a má poměr s Gabriell. Pro ni je to ale jen povyražení, v jejím znuděném životě, ale pro Johna je to láska. I když pro Gabriell John znamená více, než si je ochotna připustit.
Cody Kasch - Zach Young
Zach je velmi tichý. Po smrti své matky se uzavře ještě více do sebe. Okolí se spíše vyhýbá. Začnou se mi vybavovat věci z dětství, na které si až do této doby vůbec nevzpoměl.
Ryan Carnes - Justin
Johnova kamaráda, který, když John odejde, tak místo něj začne stříhat trávník u Solisových. Nejprve to vypadá, že jede po Gabriell, ale časem se ukáže, že je gay a začne chodit s Andrewem

Muži na Wisteria Lane

10. února 2008 v 16:46 Zoufalé manželky
Jamie Denton- Mike Delfino
Nový obyvatel Wisteria Lane. Všem se představuje jako instalatér. Ale časem se ukáže, že jeho nastěhování do ulice nebylo jen tak náhodné.
Ricardo Antonio Chavira - Carlos Solis
Carlos je manžel Gabriell. Vetšinu času tráví v práci a tak má na svou ženu málo času. Je velmi temperametní a kdyby ho někdy jeho žena podvedla a on by na to přišel, tak by zabil jak jeho tak i ji. Svou ženu velmi miluje.
Doug Savant - Tom Scavo
Toma Scava, manžela Lynette. Většinu dne tráví v práci a na rodinu nemá moc času, a zdá se mu, že Lynette to přehání s tvrzením, jak jsou jejich děti hyperaktivníaktivní a že má někdy problémy s tím je zvládnout.

Steven Culp - Rex Van de Kamp
Rex je manžel Bree, jejich manželství je v krizi a jak se zdá, jen tak něco ho nemůže zachránit. I když na žádost své ženy, spolu navštěvují manželského poradce. Rex má také jedno tajemství a snad jeho odkrytí pomůže Bree pochopit lépe Rexe.
Dougray Scott - Ian Hainsworth
Ianova manželka měla před několika lety nehodu na koni a od té doby leží v kómatu v nemocnici. Kde se Ian také seznámí se Susan. Ian je na první pohled velmi hodný muž, ale ví co chce a kvůli Susan je schopný udělat téměř vše. Dokonce najme nejlepšího právníka pro Mika. A na oplátku chce po Susan, aby se přestala vídat s Mikem, . . . chce, je aby se přestala

Kyle Maclachlan - Orson Hodge
Byl již jednou ženatý a jeho žena náhle zmizela. Dalo by se říci, že je to ideální muž pro Bree, je stejně perfekcionalistický a všechny věci musí mít své místo.

Mark Moses - Paul Young
Paul se po smrti své manželky Mary Alice musí o syna starat sám. A již od pohřbu své ženy je velmi neklidný a poté co mu řeknou Bree, Lynette, Susan a Gabriell o dopise, který našli v jejich šatech, tak je jim jasné, že Paul ví víc, než jim říká.
Roger Bart - George Williams
George je na první pohled obyčejný lékárník. Žena o něj moc velký zájem nemají. Poté co se začne přátelit s Bree Van de Kampovou, začíná se projevovat pravá povaha George, i když Bree jeho pravou tvář spatří až příliš pozdě
Richard Burgi - Karl Mayer
Karl je bývalý manžel Susan, která se z rozvodu hodně dlouho dostávala. Když už konečně zapoměla a začala si s jiným mužem, tak se Karl do jejího života vrátil. Začal chodit s Edie. Ale jen kvůli tomu, aby byl na blízku Susan. Když se dají spolu se Susan zase dohromady a Susan si myslí, že se již změnil, zjistí, že je pořád stejný a tak s ním vyrazí dveře.
Tapety na PC

10. února 2008 v 16:15

Tapety na mobil

10. února 2008 v 16:13

ANKETA:hlasuj pro svojí oblíbenou "zoufalou manželku"

10. února 2008 v 15:58 Zoufalé manželky
Tady máš možnost hlasovat v anketě pro tvojí nejoblíbenější hlavní postavu ze seriálu Zoufalé manželky :-)

O seriálu

10. února 2008 v 15:55 Zoufalé manželky
Ulice Wisteria Lane, někde v americkém předměstí. Idylu ulice naruší sebevražda Mary Alice Young (Brenda Strong). Sousedé a přítelkyně Mary Alice jsou v šoku. Každý si klade otázku, proč to udělala. Jelikož všichni jsou přesvědčeni, že žila ve spokojeném rodinném životě se svým synem Zachem (Cody Kasch) a manželem Paulem (Mark Moses). Krátce po její smrti objeví její přítelkyně dopis, který Mary Alice dostala v den její smrti. A rozhodnou se "tajemnému" obsahu tohoto dopisu přijít na kloub. Susan Mayer (Teri Hatcher) po tom, co se s ní její muž před rokem rozvedl, kvůli své sekretářce, neměla žádný vztah. Na pohřebni hostině Mary Alice se Susan seznámí s novým sousedem Mikem Delfinem (James Denton). Bohužel tento atraktivní instalatér se nelíbí jenom Susan, ale také Edie Britt (Nicollette Sheridan). A časem se ukáže, že Mike není jen obyčejný instalatér. Takovéhle problémy Lynette Scavo (Felicity Huffman) už má za sebou. Během 6 let přivedla na svět 4 potomky. Dříve byla velmi cílevědomá a v práci slavila jeden úspěch za druhým, pak ale poznala svého nynějšího muže Toma Scava (Doug Savant) a pracovní shon vyměnila za péči o rodinu. Již šest let se pořádně celou noc nevyspala a musí zvladat své hyperaktivní chlapce, které jsou schopni v domě během 5. minut vše převrátit vzhůru nohama. Zatim co u rodiny Scavových je vše chaotické, u Van De Kampových má vše své místo. O to se stará Bree (Marcia Cross) se svým perfekcionalismem, kterým zbytek rodiny dohaní někdy až k šílenství. Její muž Rex Van De Kamp (Steven Culp) má už Bree přehnané "dokonalosti" dost a snaží se to řešit po svém. Také Gabriell Solis (Eva Longoria) žije v nešťastném manželství. Bezpochyby její manžel Carlos (Ricardo Antonio) je nejlepším zákazníkem v klenotnictví, ale přeci jenom zlato a diamanty ke šťastnému manželství nestačí. Carlos je velmi úspěšný Businessman a většinu času tráví v práci. A proto si Gabriell najde rozptýlení v 17letém zahradníkovi Johnovi (Jesse Metcalfe). Tento poměr zatím uspěšně tají, ale nebude to tvrat dlouho . . . . .
Zoufalemanzelky.com

Kdo kde žije ve Wisteria Lane

10. února 2008 v 15:53 Zoufalé manželky
Mike Delfino

Mike je nový obyvatel, který se přistěhuje v prvním díle seriálu. Také on má mnoho tajemství, které čekají na to, až je sousedé odkryjí. Mike bydlí zde se svým psem Bongem.

Zajímavost:tento dům byl připraven pro seriál "Providence" (u nás bohužel zatím nebyl vysílán).
Rodina van de Kampovi

Bree a Rex van de Kampovi zde bydlí společně se svými dvěmi dětmi Andruem a Daniell. V domě číslo 4359 ve velmi čistém, uklizeném, člověk může říci až "sterilizovaném" prostředí. Okolo domu je vždy pečlivě posekaný trávník, o který se stará Bree.

Zajímavost: tento dům byl postaven pro komedii "Můj ďábelský soused" z roku 1989, kde si hlavní roli zahrál Tom Hanks.
Rodina Youngových

Hned vedle rodiny Van de Kampových bydlí rodina Youngových. Paul, Mary-Alice a jejich syn Zach. Přistěhovali se v roce 1992. Po její smrti se v domě Paul a Zach ocitli sami a chtějí dům prodat.

Zajímavost: Přestože venkovní fasáda je dům Youngových. Vnitřní prostory tohoto domu byly použity jako vnitřek domu Van de Kampových. A také tento dům už dříve byl použit pro serial "Leav It To Beaver".
Carlos a Gabriell Solisovi

Na druhé straně ulici žijí Solisovi. Přistěhovali se v roce 2002. Jejich dům má obrovskou zahradu s venkovním bazénem, i když zadní část zahrady se v seriálu objevuje jen zřídka. John Rowland pracuje od začátku seriálu jako zahradník u Solisových, později převezme jeho práci na krátko jeho spolubydlící Justin.

Zajímavost: také tento dům byl postaven pro filmové účely již dříve a to v 50. letech pro komediální seriál "Harvey".
Susan a Julie Mayerovi

Susan Mayer a její dcera žijí v ulici Wisteria Lane od roku 1995. Do rozvodu bydlel s nimi ještě Karl.

Zajímavost: tento dům byl postaven v 70. letech pro seriál "The Hardy Boys" a v roce 1998 byl znova použit pro film "Deep Impact".

Rodina Scavových

Sousedy Susan a Julie Mayerových jsou Tom a Lynette Scavovi s jejich čtyřmi dětmi (dvojčaty Porterem a Prestonem, o rok mladším Parkrem a roční dcerou Daisy. Bydlí zde od roku 1999.

Zajímavost: i tento dům byl v 60. a 70 letech hojně používám pro filmování.

Další domy a postavy

Edie Britt bydlí po shoření jejího domu u Marty, ale v 8. díle se přestěhuje. Po smrti Marty se do domu přistěhuje její sestra Felicia Tillman, která zde vystupuje jako velmi záhadná osoba. Dům Edie Britt hned v prní díle shoří. Začne si proto stavět nový dům na stejnom místě, hned vedle Scavovým.Marta Hubert, je velmi zvědavá a egoistická osoba. Bydlí hned vedle Youngových.

V domě číslo 4354 v ulici Wisteria Lane stojí dům rodiny Nelsonových, který stojí mezi domem Susen a domem Gabriell. Tento dům nebyl v seriálu téměř nikdy ukázán.

Zajímavost: tento dům byl postaven pro populární americký seriál "The Munsters" z roku 1964.

Edie Britt

10. února 2008 v 15:52 Zoufalé manželky
V českém znění: Martina Menšíková
Hraje jí: Nicollette Sheridan
Místo narození: Worthing, Sussex , England
Datum narození: 21. listopad 1963
Edie Britt, je velmi ctižádostivá žena a vše co chce, tak také dostane. Velmi si zakládá na svém vzhledu. Byla již 2x vdaná.Bree Van De Kamp

10. února 2008 v 15:48 Zoufalé manželky
V českém znění: Lucie Juřičková
Hraje jí: Marcia Cross
Místo narození: Marlborough, Massachusetts, USA
Datum narození: 25. duben 1962
Bree Van De Kamp je silná, perfekcionalistická žena. V jejím okolí musí mít vše své místo. Na city nemá takováto perfektní hospodyňka čas. I přes všechny tyto své vlastnosti a nebo právě kvůli nim, nemá štěstí ani na muže.


Gabriell Solis

10. února 2008 v 15:45 Zoufalé manželky
V českém znění: Tereza Bebarová
Hraje jí: Eva Longoria
Místo narození: Corpus Christi, Texas, USA
Datum narození: 15. März 1975
Gabriel Solis, bývalá modelka, má vlastně všechno, o čem vždy snila: bohatého manžela, velký dům a bezstarostný život. Ale už i Gabriell poznala, že jenom peníze člověka šťastným neudělají. Nechává se utěšovat od zahradníka, naivního mladého hocha jménem John, který se do ní zamiloval...


Lynette Scavo

10. února 2008 v 15:42 Zoufalé manželky
V českém znění: Ivana Milbachová
Hraje jí: Felicity Huffman
Místo narození: Bedford, New York, USA
Datum narození: : 9. prosince 1962
Lynette Scavo byla velmi úspěšnou manažerkou, ale po tom co se před 6 lety vdala, tak z práce odešla a plně se věnuje své roli matky. Její manžel Tom, nebývá moc často doma, takže starost o jejich 4 hyperaktivní děti, je zcela na ní. Tekže není divu, že někdy na konci dne je na pokraji zhroucení.

Susan Mayer

10. února 2008 v 15:39 Zoufalé manželky
V českém znění: Dana Černá
Hraje jí: Teri Hatcher
Místo narození: Sunnyvale, Kalifornie, USA
Datum narození: 8. prosince 1964
Susan Mayer je matka samoživitelka a velmi zmatkující osoba. Ještě že má svou dceru July, která jí stále říká, co je za potřebí udělat. Ale i tak July nemůže mít stále svou matku na očích. A tak se Susan dostane k zoufalému, neobratnému pokusu seznámit se s novým sousedem Mikem, ale není jediná, kdo by se rád s novým obyvatelem blíže seznámil.

Slovníček pojmů ze seriálu

10. února 2008 v 15:33 Čarodějky (charmed)
Agens
působitel, aktivní příčina jevů, úkazů, příčin
Amulet
malý přívěšek vyrobený z kovu nebo kamene, do kterého je vytesaný magický symbol. Je nošen z důvodu ochrany před zlými silami nebo pro štěstí
Astrální projekce
schopnost zformovat své astrální tělo na jakémkoliv místě
Astrální světlo
je výron sil astrálního světa, světlo na světy magneticky působí
Athame
ceremoniální dýka používaná démony k zabíjení čarodějek
Aurapsychická energie, která obklopuje všechny živočichy. Je viditelná pouze někomu
Avatar
magická bytost vládnoucí mocnou neutrální silou ovládat čas a realitu
Černokněžník
viz. Zaklínač
Démon
nesmrtelná bytost (co se týče stárnutí:) obrovské síly a schopností, ve službách zla
Duch
duše mrtvého člověka. Většinou přejde dál do posmrtného života. Ale jsou i případy, kdy zůstává na zemi, aby něco dokončila. Až už dobrou nebo špatnou věc
Empatie
schopnost vcítit se do někoho
Gri-Gri
talisman používaný v Africe, má svého nositele ochránit ode všeho zla a násilné smrti
Grimoire
evangelium podsvětí, obsahující zlá kouzla, zlá verze Knihy Stínů
Hledání
tímto způsobem se hledají magická stvoření. Je zapotřebí krystalu na provázku a mapy. Někdy se krystal dává do popelu zničeného démona, aby zesílil efekt a našel jeho příbuzné. Existuje i nová verze-počítač a krystal
Kit
jméno Halliwellovic kočky
Kniha stínů
Kniha obsahující kouzla, popisy démonů a návody jak je zničit

Koncil starších
skupina moudrých, jenž napomáhají silám dobra
Limbo
místo mezi životem a smrtí. Poslední místo před reinkarnací
Moc tří
kombinace sil všech tří sester, pomocí které dokáží porazit jakékoliv zlo
Oltářdůležitá věc při obřadech. Bez něho se prakticky žádní rituál nedá dělat
P3
nejlepší klub v San Franciscu, který vlastní sestry Halliwelovy
Pentagram
znak dobra, dokud ho zlo neukradlo. Je to pěticípá hvězda. Čtyři cípy představují elementy-vodu, vzduch, oheň a zemi. Pátý cíp představuje duši
Podsvětí
ve světě čarodějek je to ekvivalent pekla
Svazování
je to rituál, při kterém se čarodějkám a ostatním bytostem svazují schopnosti. Existuje též svazovací lektvar
Světlokaz
protiklad světlonoše, ztělesněné zlo, které se snaží obrátit čarodějky ke zlu. Jako zbraň používá kuši a jen pomocí ní lze zabít světlonoše
Světlonoš
strážce a ochránce všech hodných čarodějek. Mohou být zabiti jen šípem z kuše světlokaze
Sympatetická magie
magie, která funguje na základě schopnosti pojmout do sebe cizí psychiku
Telekineze
schopnost pohybovat objekty silou myšlenek
Triquetra
rodinný symbol čarodějek označující moc tří. Také jí keltové označovali trojbožství
Wasteland (pustina)
místo pro definitivně poražené démony, kde jsou jejich síly absorbovány Bestií a oni zničeni
Zaklínač
původně člověk, jenž používá magické síly ke konání zla. Z každé čarodějky kterou zabije na něj přejde její moc
Zdroj
pán podsvětí a všeho zla

Leo Wyatt

10. února 2008 v 15:24 Čarodějky (charmed)
Jméno: Leo Wyatt
Hraje:
Brian Krause
Narozen:
1.2.1972
Místo:
Jížní Kalifornie
Stav:
ženatý
Schopnosti:
Transportování, Léčení, Levitace, Vycítění, Zneviditelňování, Změna podoby, Obnovování, Ohřívání, Blesky elektřiny, Manipulace s prostorem a časem,Telekineze,...
Leo byl za II. Světové Války zdravotníkem, ale během služby zemřel a stal se z něj světlonoš- strážný anděl čarodějek. Když přišel k Halliwellovým, vydával se za opraváře a tajně čarodějkám pomáhal. Zamiloval se do Piper, i když věděl, že takové vztahy jsou zakázané. Jednou ho Phoebe přistihla, jak vyměňoval žárovku bez žebříku (létal) a podezřívala jej, že je čaroděj, ale nakonec ji přesvědčil a ona slíbila, že jeho tajemství nikomu neprozradí. Pravda vyšla najevo v předposledním díle první série, kdy byl postřelen šípem světlokaze a umíral- Pipir mu tehdy zachránila život. V druhé sérii jej Piper na čas nechala, kvůli sousedovi Danovi, ale zjistila, že on je ten pravý. Poté co jim jeho nadřízení přestali bránit ve štěstí, vzal si Piper za ženu. Ta mu porodila syna Wyatta. Jejich radost však netrvala dlouho. Starší byli zákeřně zavražděni a Leo musel, přestože ho to bolelo, nastoupit na jejich místo, aby ve světě obnovil rovnováhu. Přestože chodil svou ženu a Wyatta navštěvovat, musela se Piper naučit žít jako osamělá matka. Poté se zněj stal avatar, což se Piper zdaleka nelíbilo. Ale i přesto se dostali. A pak přišla nejtěžší zkouška-anděl osudu odnesl Lea, aby se sestry mohly připravit na souboj. Nakonec jim byl vrácen a nyní žije společně s Piper spokojeně.

Billie Jenkins

10. února 2008 v 15:21 Čarodějky (charmed)
Jméno: Billie Jenkins
Hraje:
Kaley Cuoco
Narozena:
30.11.1985
Místo:
Camarillo, Kalifornie
Stav:
svobodná
Schopnosti:
Telekineze,Časová a přeměnná Projekce(Díky této schopnosti dokáže cokoliv a kohokoliv proměnit v cokoliv nebo se přenést v čase. Tuto schopnost mají jen velmi silné bytosti a je velmi vzácná.)
Billie se poprvé objevuje v díle 8x1 Still Charmed and kicking. Jako tajemná osoba v černém. Poté, požádá sestry, zda by jí mohly učit ohledně magie a výměnou za tom jim pomůže udržet magii a démony od jejich životů. Dovídáme se, že její schopnost je telekineze a o pár epizod později, že má starší sestru, Christy, která byla před 15-ti lety unesena démonem. Později, se seznamuje i s jejími rodiči, Helen a Carlem, a její novou schopností, projekcí, kterou poprvé použije, když přemění její rodiče v agenty. Nakonec se jí povede zachránit její sestru a společně s ní začnou žít v domě sester. Přesněji, v pokoji Phoebe, z kterého se Phoebe nedávno odstěhovala. Billie bohužel nevěděla, že její sestra byla vychovávána k tomu, že se musí spojit s její sestrou a společně porazit jednu z nejsilnějších mocí-sestry Halliwellovy. I když byla Billie zlákána, stále nemohla uvěřit tomu, že by sestry mohly být zlé. Po několika dnech vše velmi rychle pochopí. Billie pochopí, že za vše může Triad a snaží se přesvědčit Christy. Bohužel, bezúspěšně. Nakonec ji musela zničit a nyní se stará o Phoebeiny děti.