Vánoce-typy na dárky II.

18. prosince 2007 v 14:04 |  Zajímavosti .
1) Dárky vlastnoručně vyrobené


Ozdobé květináče a konvičky
Že má vaše maminka ráda kytičky? A její květináče jsou takové nudné? Zkuste je zkrášlit ubrouskovou technikou.. Určitě se budou kytičky v novém květináči skvěle vyjímat. A pokud byste chtěli i nějakou podobně hezkou konvičku, zkuste to stejným způsobem jako květináče, nebo ji přímo pomalujte barvami. Nakreslete na ni třeba květy nebo motýlky. Nakonec vše přelakujte.
Záložka do knihy
Mnoho lidí rádo čte. Ale mají stejný problém jako já, pasáž, u které skončili, zakládají různými papírky, lístky nebo dokonce ohýbají rohy.
Svícen
Je mnoho způsobů a možností, jak svícínky vyrobit. Skoro v každé poradně pro šikovné ručičky najdete návody na skleněné, plechové, keramické či dokonce zhotovené z nepotřebných CD. Já jsem vybrala opět dva nejzajímavější. První je vánoční svícínek z květináče. Vypadá opravdu velice profesionálně a přitom je velice jednoduchý.
Druhý je skleněný svícínek na čajovou svíčku. Je krásně zdoben barvami na sklo, a když ho rozzáříte, po stěně se rozběhnou nádherné obrazce. Chcete si ho vyrobit?
Svíčka
Ke svícnům samozřejmě patří svíčky. A že jich je mnoho druhů, to samozřejmě nemusím říkat.
.
Nezapomeň!
Možná se teď trošku divíte, co je to za divný název dárku, ale hned poznáte, o čem je řeč. Každý si někdy něco musí napsat, aby to nezapomněl. Třeba úkoly, schůzky, a nebo třeba nákupy. A protože maminky nakupují hodně a někdy se jim může stát, že na něco zapomenou, určitě jim udělá radost malý připomínáček, který se dá umístit třeba na lednici, nebo pověsit na stěnu. A jak ho vyrobit?
Rámeček
Velice oblíbeným dárkem - jak dávaným, tak přijímaným - je fotografie. A proč ji dávat jen tak v obyčejném rámečku, když můžeme vyrobit speciální, přesně podle našich představ a fantazie.
.
Náušnice
Každou ženu jistě potěší nějaký hezký a moderní šperk. Nemusíte být zrovna boháči, abyste vaší mamince mohli pořídit nějaký nádherný originální kousek.
Mnoho maminek chodí nakupovat s nevzhlednými igelitkami. Určitě by je potěšil dárek ve formě krásné velké tašky s uchy. Vejde se do ní opravdu hodně a navíc není složitá na výrobu. Komu by se nelíbila jen obyčejná černá barva, může ji ozdobit nějakými veselými motivy, například savováním či batikou (Více se dozvíte v našem seriálu O batikování)
Šálkja

V poslední době se stalo pončo módním hitem. Ale co si budeme povídat, není to zrovna levná záležitost. Pokud jste alespoň trochu šikovné, zvládnete si jej uplést sami. Nemusíte se bát, že bude pracné, jistě ho zvládnete udělat do Vánoc. A když použijete silnější vlnu, práce vám půjde rychleji od ruky.
Domácí bejlíz
Určitě ho většina z vás zná, sladké pití, hodící se právě pro maminky. Samozřejmě, že ho můžete koupit v obchodě. Ale co ho letos udělat sami, nalít ho do hezky nazdobené lahve a originální dárek je na světě. Návod na přípravu najdete na: http://www.brydova.cz/

Chňapka
V každé domácnosti by měla nějaká být. Co si budeme povídat, ten pekáč vyndaný z trouby pěkně pálí. Ale u nás se vždycky někam zašantročí, takže nám zbude jen jedna, a nakonec ani ta ne. Co takhle vyrobit pár chňapek do zásoby? Můžete se na nich pěkně vyřádit, a není to opravdu nic složitého.
2)Kupované
a)do 100Kč

Barva na vlasy
Některé maminky používají barvy častěji než jiné. Pokud ta vaše patří zrovna do té skupiny, doporučuji detektivní cestou zjistit, jakou značku a jaké číslo barvy používá. Před Vánocemi jsou různé akce, kdy se třeba prodávají dvě a k nim je zdarma dán hřeben nebo sponka.


Kniha
Čte vaše maminka ráda? Nebo má nějaký koníček? Co takhle knížka, kterou by si zkrátila třeba cestu do práce. Může to být třeba nějaký román, nebo například knížka o zahradě či o chovu třeba vašeho pejska. Pokud knížku chcete koupit, ale stále nevíte, o čem by měla být, určitě zajděte do Levných knih, je tam obrovský výběr a ceny nejsou vysoké.


Svícen či svíčka
V mnoha obchodech můžete koupit nádherné svícny či svíčky. Svícny mohou být jednoduché třeba jen malá skleněná mistička, nebo klasické větší. Svíček najdete taky mnoho. Od voňavých, gelových, krásně barevných až po svíčky z voskových plátů.


Kytička
Některé maminky pěstují květiny. Třeba fialky nebo kaktusy. Pokud je tomu tak, určitě ji nějakou hezkou kupte.
Dárkové sady
Jistě to znáte, nevíte, co pořídit, bloumáte po obchodech a nakonec vám padne zrak na různé dárkové sady. Výběr je opravdu velký: od kosmetiky, přes psací potřeby až po dárkové koše s potravinami. Dárkové kazety bývají nádherně zabalené, a pokud víte, že maminka používá zrovna tu kosmetiku, nebo ten lak na vlasy, určitě to není špatný dárek. Sehnat se dají v různých cenových relacích, takže určitě naleznete něco, co vám bude vyhovovat.
b) do 200 Kč

Sada skleniček
Určitě se vám to také někdy stalo, při utírání nádobí vám vyklouzla zrovna ta nejkrásnější sklenička. Bylo jich původně šest, pak pět, pak čtyři. A co takhle mamince pořídit sadu novou? Určitě by ji udělala velkou radost.


Hrneček s fotkou
Mnohé fotosběrny již tuto službu nabízejí. Na keramický hrneček natisknou fotku dle vašeho přání. Zvládnou to stejně dobře i na trička či vám z fotky udělají puzzle nebo kalendář.

c) nad 200 Kč

Elektronické sudoku
Je to fenomén, který zaplavil celý svět. Jmenuje se sudoku a vznikl v Japonsku. Nedávno na český trh vstoupila elektronická verze této oblíbené "lušťovky". Takže pokud doma nacházíte všechny políčka v sudoku vyplněné, určitě se po ní porozhlédněte. Existuje mnoho provedení s různými obtížnostmi, stačí si jen vybrat tu správnou.


Mlýnky na koření
V minulosti na každém stole v každé rodině nesměla chybět slánka a pepřenka. Trend dneška je mlýnek. Existuje jak mlýnek na sůl, tak mlýnek na pepř. Je to opravdu šikovná věcička, a pokud vám doma chybí, určitě sadou obou mlýnků uděláte mamince velkou radost.


Římský hrnec
Tuto věc moc lidí nezná. Ovšem, kdo ji pozná, nedá ji z ruky. Existuje v mnoha různých velikostech i cenách, ale dá se sehnat i docela levně. A v čem je vlastně hrnec zvláštní? Před pečením se namočí do vody, ta se vsákne do hlíny (hrnec je hliněný), a pak se jídlo peče v páře, která teplem uniká. Jídlo je tak zdravě připravené, má vynikající chuť a neztrácí barvu ani vitamíny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama