Vánoce-typy na dárky

16. prosince 2007 v 13:06 |  Zajímavosti .
Vánoce jsou hezké svátky,ale někdy nám dělá problém vybrat vhodný dárek pro ostatní... tady máš nějaké typy na dárky..:)
Služby:
A tady mám radu na dárek zcela zdarma: vytvoř z papíru nějakou pěknou poukázku (jako výhru, dárkový kupon apod.) a věnuj někomu z rodiny třeba týdenní/měsíční mytí nádobí, schodů, bot, venčení psa, luxování, chystání snídaní, každé ráno čaj do postele….Ale pozor, nesmí to být činnost, která je TVOU povinností. Pokud se třebas bráchou střídáte v mytí nádobí, vezmi si třeba na měsíc na starosti i jeho služby. Bude tě to stát jen těch pár minut denně navíc, uděláš bráchovi velkou radost a uvidíš, jak si ten svůj dárek užije.
Vyrobit:
Inspiraci najdeš určitě v různých časopisech, ale pokud máš možnost, nejlepší je dojít do obchodu s výtvarnými potřebami nebo aspoň do velkého papírnictví, kde tě určitě něco napadne. Celkem snadná je třeba ubrousková metoda, kterou se dají ozdobit třeba velké svíčky, květináče, hrnky apod. Z obyčejného a třeba i zašlého předmětu se může stát nový a zajímavý kousek. Potřebuješ akorát zajímavý ubrousek a speciální lepidlo na tuto metodu - v obchodě ti určitě poradí.
Další dobrá technika je malování na sklo, ať už slupovacími barvami (na fólii vytvoříš obrázek a oslavenec si ho potom může nalepit na své okno, zrcadlo, dveře apod.), tak i trvalými barvami omalovat skleničku, nějaké sklíčko, které se dá zavěsit na krk apod.
Také můžeš nechat natisknout nějaký vtipný obrázek fotku nebo svou vlastní kresbu na tričko, hrnek apod.
Staré jednobarevné bavlněné tričko se dá také ozvláštnit tak, že na něj přiložíš z papíru udělanou šablonu (třeba trojúhelníky, spirály, rybičky, kytky…) a savem postříkáš (rozprašovačem) to tričko okolo - co je postříkané, se vybělí/zesvětlí a po sundání šablony zůstanou na tričku tvary z původní barvy. Pozor, tahle technika bude potřebovat pomoc dospělého, nesmíš se polít, umazat sebe ani nic okolo a mohl/a by ses nadýchat nebezpečných výparů. Také se to tričko musí vyprat, aby nesmrdělo a aby savo nevyžralo do látky díru.
Koupit:
Hrneček
Na mobil - obal, kryt, šňůrka, poslat zvonění, logo
Knížka
Sudoku/křížovky
Kalendář, diář, adresář
Album
Rámeček na fotku - a dát do něj nějakou pěknou společnou fotku
Kytka v květináči - na zahradu, do pokoje, do truhlíku
Plakát
Propiska
Lístky do kina, divadla, na koncert
Něco do sbírky dotyčnému
Sportovní vybavení - třeba trekové ponožky, tričko moira apod.
Pouzdro na přenášení CD
Prázdná CD nebo DVD na vypalování
Sluchátka k počítači
Dobrý, zajímavý nebo exotický čaj
Oblíbená pochoutka - konkrétní čokoláda, bonbóny, pozvat do cukrárny na pohár…
Vtipná čepice/kšiltovka
Triko
Šála/šátek
Sprchový gel, šampon
Balzám na rty, šminky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama