Prosinec 2007

Štěstí couvá

30. prosince 2007 v 16:52
Netuším, které hvězdy plály
Když jsem se z lůna dral
bohužel, štastné zády stály
Jen to zlé jsem bral
D´Artagnan zná úspěch - lásku
Prostřený stůl
i já dávám život v sázku
jenže prázdný jak důl
dobře znám jak ta potupa pálí
když mě odmítá
Milady jíž, její půvaby chválím
a chci blíž u ní stát
kardinál ten je zřídka pouze schopen chválu dát
netuším zda se najde ten, kdo má mě rád
přede mnou
štěstí couvá
a já už zmírám únavou
dál
štěstí couvá
a cestu má tak zdlouhavou
před tebou
štěstí couvá
na jeho stín jen spíš sahám
dál
štěstí couvá
věrnost mi smůla přísahá
ať je náš souboj jasnou sázkou
štěstí pokouším
do hry dám život i s tou páskou
směle platím vším
strach jen mám, kdo mi zítra na hrob svíci dá
netuším zda se najde ten, kdo má mě rád

Křížovky II. - sudoku

29. prosince 2007 v 12:41 Zábava
Sudoku ,dalo by se říct,že ve světě křížovek je to teprve novinka.Tato křížovka se do celého světa dostala z Japonska.U nás to je HIT.Sudoku je skoro v každém časopise.Postup je lehký a chytlavý takže si ho všichni brzy oblíbili.Tady jich pár máš! AT SE TI HEZKY LUSTI

Křížovky I.-osmisměrky

29. prosince 2007 v 12:30 Zábava
Osmisměrka , je jedna z křížovek,kterou zná skoro každý.V této křížovce si procvičíme postřeh a domýšlení a hledání slov.Jen je těžké najít slůvka z legendy,keteré seskrývají opravdu všemi osmi směry...tady tu pro vás nějaké mám...!!TAK HODNE STESTI PRI LUSTENI!!!


Děda Simpson

26. prosince 2007 v 16:37 Simpsonovi
Děda Simpson je nejstarší člen rodiny a málo kdo o něm ví že je to veterán druhé světové vojny. I když hodně času tráví u Homera ,bydlí ve Springfieldském domově důchodců,kde svůj volný čas tráví v přítomnosti svých stejně starých přátel (většinou také veteránů).Jeho křestní jméno je Abe a je to Homerův táta...

něco málo o kocourovi (v botách)

26. prosince 2007 v 16:28 Shrek
Kocour v botách, další Shrekův oddaný parťák, má sílu, odvahu a romantickou duši Zorra, ale tělo přítulného koťátka. Přestože je vyhlášený donchuan, často Shrekovi poskytuje náhled na situaci z perspektivy svobodného mládence.


něco málo o oslíkovi

26. prosince 2007 v 16:24 Shrek
Oslík má srdce ušlechtilého oře, ale hlavně velmi pilnou pusu, která se jen tak nezastaví ( to někdy dokáže rozčílit hlavně Shreka)někdy je tak trošku "vlezlý" a nedopřeje Fioně a Shrekovi moc soukromí.Ve druhé filmové podobě SHREKA se mu s dračicí narodilo dokonce 5 dětí a tak hodně času tráví s rodinou. Vábení velkého dobrodružství nikdy neodolá.


něco málo o Fioně

26. prosince 2007 v 16:19 Shrek
Princezna Fiona není žádná obyčejná dáma v nesnázích. Je chytrá, energická a jednou dokázala srovnat do latě celou bandu loupežníků. Fiona je shodou okolností také zlobr. Jakmile potkala svou životní lásku, vzdala se všech pohádkových fantazií a stala se inspirací pro všechny ostatní princezny, které následovaly její příklad a nalezly tak svou vlastní vnitřní sílu.

něco málo o zlobrovi shrekovi...

26. prosince 2007 v 16:17 Shrek
Shrek je hlavní postava (to už jste poznali asi z názvu:D) než potkal oslíka,Fionu a ostatní své přátele bydlel sám v bažině.Jeho živt se ale rychle změnil.Shrek má nejradši koupání ve své bažině a nemá rád čistotu.Vyznačuje se tím že je zelený.V druhém díle se z něj dokonce stal člověk .Je vtipný veselý,někdy mrzutý... posuďte sami jaký je!Určitě s ním ale není nuda

shrekoleda

26. prosince 2007 v 12:57 Shrek
Poprvé v česku se vysílal na Vánoce krátky 21 minutový filmek se shrekem a jeho rodinou SHREKOLEDA.

Zrovna když si Shrek myslí, že by si konečně po všech dobrodružstvích a cestování mohl sednout, uvolnit se a nic nedělat, jen si vychutnávat štěstí se svou rodinou, je postaven před další problém. Jsou tu vánoce a Štědrý den, na který se všichni těší. Tedy všichni kromě Shreka. Přesto by chtěl své milované Fioně a dětem udělat radost. Což znamená, že nejprve musí zjistit něco o vánočních tradicích a pak také pochytit tu pravou vánoční náladu. Obrátí se na své přátele, mluvícího osla, kocoura v botách, perníkového panáčka a další, ale ouha, každý z nich má svou vlastní představu o dokonalých vánocích aneb Shrekoledě. Navíc se každý z nich pokouší k vánočním radovánkám připojit a tak Shrekovy představy o útulné rodinné oslavě vezmou rychle za své a místo toho se zlobr musí smířit s nečekaně velkolepou a vskutku nezapomenutelnou oslavou vánoc.

Originální název je shrek the halls

shrek 2

26. prosince 2007 v 12:51 Shrek
Nový animovaný film Shrek 2 navazuje na děj Oskarem ověnčeného prvního Shreka. V pokračování se Shrek, Oslík a princezna Fiona vydávají vstříc novým dobrodružstvím, při nichž se setkají s mnoha populárními postavami z pohádek.

Po souboji s dračicí a zlým lordem Farquaadem o ruku princezny Fiony čeká na Shreka ještě těžší úkol: návštěva tchýně a tchána. Fionini rodiče, král Harold a královna Lillian, vládnou Království za sedmero horami. Novomanželé se spolu s Oslíkem vydají na cestu. Obyvatelé Království za sedmero horami se chystají uvítat znovunalezenou princeznu. Ani král a královna se nemohou dočkat příchodu své dcery a jejího prince. Nikdo z nich však netuší, jak nový zeť vlastně vypadá, a hlavně, jak se jejich malá holčička ... malinko... změnila. Shrek a Fiona nemají ani tušení, jak moc jejich svatba překazila tatínkovy velkolepé plány na rodinné štěstí. Král teď musí na svou stranu získat vlivnou Vílu Kmotřičku, pohledného Prince Krasoně a proslulého zabijáka zlobrů Kocoura v botách, aby jeho vizi "šťastné budoucnosti" napravili.


shrek 3

26. prosince 2007 v 12:49 Shrek
Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se rozhodne za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají.

shrek

26. prosince 2007 v 12:45 Shrek
Shrek, zelený obr s tykadly mimozemšťanů, žije sice docela sám, ale šťastně ve svém domku na samotě u lesa až do chvíle, kdy je doslova přepaden nekonečným zástupem známých i méně známých pohádkových postaviček, které byly vyhoštěny z království nevzhledného a zakyslého Lorda Farquaada. Ve snaze zjednat pořádek a hlavně vrátit klid do svého příbytku Shrek Farquaadovi slíbí, že vysvobodí ze zajetí obávaného draka krásnou princeznu Fionu a přivede mu ji, aby se stala jeho ženou. S pomoci mazaného oslíka, ochotného pro Shreka udělat cokoli, jen ne zmlknout aspoň na okamžik, obr svůj slib splní, jenže pak se to nějak podivně zamotá, zaplete a zkomplikuje, takže je všechno nakonec úplně a docela jinak...

Na první pohled je Shrek, který oživl ve studiu DreamWorks počítačovou animací (nepřehlédněte hvězdné obsazení těch, co propůjčili své hlasy), pohádkou se vším všudy. Setkáte se v ní např. se třemi malými prasátky, Sněhurkou i jejími sedmi trpaslíky, zlým vlkem a neposedným oslíkem, budete se bát zlého draka a radovat se ze záchrany půvabné princezny, ale záhy zjistíte, že každá z těch důvěrně známých postav je přinejmenším stejně svérázná jako titulní hrdina, zemitý obr s květnatou mluvou. Fiona dokáže bojovat jakoby si jen "odskočila" z Matrixe a navíc večer co večer uléhá s tíživým tajemstvím. I drak se ve finále vybarví ve zcela nečekaném světle a oslík co neví, nepoví a ještě přidá vlastní komentář, aby se to nepletlo. Shrek je zkrátka pohádkou naruby, neamericky ironickou parodií na pohádková klišé, při níž se srdečně zasmějí všichni.

Vedlejší postavy

18. prosince 2007 v 14:38 Čarodějky (charmed)
Patty Halliwell
Maminka čarodějek.Zemřela,když byly sestry ještě malé.Zabil jí vodní démon.Neobjevuje se v seriálu často,jen při zvláštních příležitostech.
Victor Bennett
Otec Piper,Phoebe a Prue.Odešel od nich,když byly ještě malé,ale vrátil se poté co zjistil,že sestry jsou čarodějky.Objevuje se jen při zvláštních příležitostech

Penny(Penelope) Halliwell

Babička Halliwellek.Je velmy mocnou čarodějkou,ovládá telekinezi a umí hodně dobře kouzlit.Po smrti své dcery,čili matky čarodějek,se ujmula výchovy našich známých tří sester.Ještě než se dověděly,že jsou čarodějky,zemřela.jejich moc jim zezačátku spoutala,aby je jako malé ochránila od démonů.Často je navštěvuje v podobě ducha a pomáhá jim v různých věcech.
Darryl Morris
Policista,který nemá čarovné schopnosti.Pomáhá čarodějkám,a to hlavně v tom, aby se neprozradilo před světem že jsou to právě čarodějky.Má také ženu a dítě.
Cole Turner(Démon)
Balthazar aneb Cole Turner, napůl člověk a na půl démon, žil po sto let jako nelítostný zabiják. Dokud nepotkal Phoebe Halliwellovou. Měl za úkol ji zabít, ale jeho lidské polovina se do ní zamilovala a díky Phoebe se mu načas podařilo démona v sobě potlačit.
Chris Perry
Chris Perry se jednoho dne objevil na půdě čarodějek a tvrdil, že je z budoucnosti. Zabránil smrti Paige a výhře Titánů. Jelikož se Leo stal starším a nemohl být poslán zpět do budoucnosti, stal se světlonošem čarodějek. Nutil je porážet démony, které by mohli být hrozbou pro Wyatta (syna Piper a Lea, který se měl stát zlým). Časem vyšlo najevo, že Chris je vlastně další syn Piper a Lea.

Vánoce-typy na dárky II.

18. prosince 2007 v 14:04 Zajímavosti .
1) Dárky vlastnoručně vyrobené


Ozdobé květináče a konvičky
Že má vaše maminka ráda kytičky? A její květináče jsou takové nudné? Zkuste je zkrášlit ubrouskovou technikou.. Určitě se budou kytičky v novém květináči skvěle vyjímat. A pokud byste chtěli i nějakou podobně hezkou konvičku, zkuste to stejným způsobem jako květináče, nebo ji přímo pomalujte barvami. Nakreslete na ni třeba květy nebo motýlky. Nakonec vše přelakujte.
Záložka do knihy
Mnoho lidí rádo čte. Ale mají stejný problém jako já, pasáž, u které skončili, zakládají různými papírky, lístky nebo dokonce ohýbají rohy.
Svícen
Je mnoho způsobů a možností, jak svícínky vyrobit. Skoro v každé poradně pro šikovné ručičky najdete návody na skleněné, plechové, keramické či dokonce zhotovené z nepotřebných CD. Já jsem vybrala opět dva nejzajímavější. První je vánoční svícínek z květináče. Vypadá opravdu velice profesionálně a přitom je velice jednoduchý.
Druhý je skleněný svícínek na čajovou svíčku. Je krásně zdoben barvami na sklo, a když ho rozzáříte, po stěně se rozběhnou nádherné obrazce. Chcete si ho vyrobit?
Svíčka
Ke svícnům samozřejmě patří svíčky. A že jich je mnoho druhů, to samozřejmě nemusím říkat.
.
Nezapomeň!
Možná se teď trošku divíte, co je to za divný název dárku, ale hned poznáte, o čem je řeč. Každý si někdy něco musí napsat, aby to nezapomněl. Třeba úkoly, schůzky, a nebo třeba nákupy. A protože maminky nakupují hodně a někdy se jim může stát, že na něco zapomenou, určitě jim udělá radost malý připomínáček, který se dá umístit třeba na lednici, nebo pověsit na stěnu. A jak ho vyrobit?
Rámeček
Velice oblíbeným dárkem - jak dávaným, tak přijímaným - je fotografie. A proč ji dávat jen tak v obyčejném rámečku, když můžeme vyrobit speciální, přesně podle našich představ a fantazie.
.
Náušnice
Každou ženu jistě potěší nějaký hezký a moderní šperk. Nemusíte být zrovna boháči, abyste vaší mamince mohli pořídit nějaký nádherný originální kousek.
Mnoho maminek chodí nakupovat s nevzhlednými igelitkami. Určitě by je potěšil dárek ve formě krásné velké tašky s uchy. Vejde se do ní opravdu hodně a navíc není složitá na výrobu. Komu by se nelíbila jen obyčejná černá barva, může ji ozdobit nějakými veselými motivy, například savováním či batikou (Více se dozvíte v našem seriálu O batikování)
Šálkja

V poslední době se stalo pončo módním hitem. Ale co si budeme povídat, není to zrovna levná záležitost. Pokud jste alespoň trochu šikovné, zvládnete si jej uplést sami. Nemusíte se bát, že bude pracné, jistě ho zvládnete udělat do Vánoc. A když použijete silnější vlnu, práce vám půjde rychleji od ruky.
Domácí bejlíz
Určitě ho většina z vás zná, sladké pití, hodící se právě pro maminky. Samozřejmě, že ho můžete koupit v obchodě. Ale co ho letos udělat sami, nalít ho do hezky nazdobené lahve a originální dárek je na světě. Návod na přípravu najdete na: http://www.brydova.cz/

Chňapka
V každé domácnosti by měla nějaká být. Co si budeme povídat, ten pekáč vyndaný z trouby pěkně pálí. Ale u nás se vždycky někam zašantročí, takže nám zbude jen jedna, a nakonec ani ta ne. Co takhle vyrobit pár chňapek do zásoby? Můžete se na nich pěkně vyřádit, a není to opravdu nic složitého.
2)Kupované
a)do 100Kč

Barva na vlasy
Některé maminky používají barvy častěji než jiné. Pokud ta vaše patří zrovna do té skupiny, doporučuji detektivní cestou zjistit, jakou značku a jaké číslo barvy používá. Před Vánocemi jsou různé akce, kdy se třeba prodávají dvě a k nim je zdarma dán hřeben nebo sponka.


Kniha
Čte vaše maminka ráda? Nebo má nějaký koníček? Co takhle knížka, kterou by si zkrátila třeba cestu do práce. Může to být třeba nějaký román, nebo například knížka o zahradě či o chovu třeba vašeho pejska. Pokud knížku chcete koupit, ale stále nevíte, o čem by měla být, určitě zajděte do Levných knih, je tam obrovský výběr a ceny nejsou vysoké.


Svícen či svíčka
V mnoha obchodech můžete koupit nádherné svícny či svíčky. Svícny mohou být jednoduché třeba jen malá skleněná mistička, nebo klasické větší. Svíček najdete taky mnoho. Od voňavých, gelových, krásně barevných až po svíčky z voskových plátů.


Kytička
Některé maminky pěstují květiny. Třeba fialky nebo kaktusy. Pokud je tomu tak, určitě ji nějakou hezkou kupte.
Dárkové sady
Jistě to znáte, nevíte, co pořídit, bloumáte po obchodech a nakonec vám padne zrak na různé dárkové sady. Výběr je opravdu velký: od kosmetiky, přes psací potřeby až po dárkové koše s potravinami. Dárkové kazety bývají nádherně zabalené, a pokud víte, že maminka používá zrovna tu kosmetiku, nebo ten lak na vlasy, určitě to není špatný dárek. Sehnat se dají v různých cenových relacích, takže určitě naleznete něco, co vám bude vyhovovat.
b) do 200 Kč

Sada skleniček
Určitě se vám to také někdy stalo, při utírání nádobí vám vyklouzla zrovna ta nejkrásnější sklenička. Bylo jich původně šest, pak pět, pak čtyři. A co takhle mamince pořídit sadu novou? Určitě by ji udělala velkou radost.


Hrneček s fotkou
Mnohé fotosběrny již tuto službu nabízejí. Na keramický hrneček natisknou fotku dle vašeho přání. Zvládnou to stejně dobře i na trička či vám z fotky udělají puzzle nebo kalendář.

c) nad 200 Kč

Elektronické sudoku
Je to fenomén, který zaplavil celý svět. Jmenuje se sudoku a vznikl v Japonsku. Nedávno na český trh vstoupila elektronická verze této oblíbené "lušťovky". Takže pokud doma nacházíte všechny políčka v sudoku vyplněné, určitě se po ní porozhlédněte. Existuje mnoho provedení s různými obtížnostmi, stačí si jen vybrat tu správnou.


Mlýnky na koření
V minulosti na každém stole v každé rodině nesměla chybět slánka a pepřenka. Trend dneška je mlýnek. Existuje jak mlýnek na sůl, tak mlýnek na pepř. Je to opravdu šikovná věcička, a pokud vám doma chybí, určitě sadou obou mlýnků uděláte mamince velkou radost.


Římský hrnec
Tuto věc moc lidí nezná. Ovšem, kdo ji pozná, nedá ji z ruky. Existuje v mnoha různých velikostech i cenách, ale dá se sehnat i docela levně. A v čem je vlastně hrnec zvláštní? Před pečením se namočí do vody, ta se vsákne do hlíny (hrnec je hliněný), a pak se jídlo peče v páře, která teplem uniká. Jídlo je tak zdravě připravené, má vynikající chuť a neztrácí barvu ani vitamíny.

Vánoce-typy na dárky

16. prosince 2007 v 13:06 Zajímavosti .
Vánoce jsou hezké svátky,ale někdy nám dělá problém vybrat vhodný dárek pro ostatní... tady máš nějaké typy na dárky..:)
Služby:
A tady mám radu na dárek zcela zdarma: vytvoř z papíru nějakou pěknou poukázku (jako výhru, dárkový kupon apod.) a věnuj někomu z rodiny třeba týdenní/měsíční mytí nádobí, schodů, bot, venčení psa, luxování, chystání snídaní, každé ráno čaj do postele….Ale pozor, nesmí to být činnost, která je TVOU povinností. Pokud se třebas bráchou střídáte v mytí nádobí, vezmi si třeba na měsíc na starosti i jeho služby. Bude tě to stát jen těch pár minut denně navíc, uděláš bráchovi velkou radost a uvidíš, jak si ten svůj dárek užije.
Vyrobit:
Inspiraci najdeš určitě v různých časopisech, ale pokud máš možnost, nejlepší je dojít do obchodu s výtvarnými potřebami nebo aspoň do velkého papírnictví, kde tě určitě něco napadne. Celkem snadná je třeba ubrousková metoda, kterou se dají ozdobit třeba velké svíčky, květináče, hrnky apod. Z obyčejného a třeba i zašlého předmětu se může stát nový a zajímavý kousek. Potřebuješ akorát zajímavý ubrousek a speciální lepidlo na tuto metodu - v obchodě ti určitě poradí.
Další dobrá technika je malování na sklo, ať už slupovacími barvami (na fólii vytvoříš obrázek a oslavenec si ho potom může nalepit na své okno, zrcadlo, dveře apod.), tak i trvalými barvami omalovat skleničku, nějaké sklíčko, které se dá zavěsit na krk apod.
Také můžeš nechat natisknout nějaký vtipný obrázek fotku nebo svou vlastní kresbu na tričko, hrnek apod.
Staré jednobarevné bavlněné tričko se dá také ozvláštnit tak, že na něj přiložíš z papíru udělanou šablonu (třeba trojúhelníky, spirály, rybičky, kytky…) a savem postříkáš (rozprašovačem) to tričko okolo - co je postříkané, se vybělí/zesvětlí a po sundání šablony zůstanou na tričku tvary z původní barvy. Pozor, tahle technika bude potřebovat pomoc dospělého, nesmíš se polít, umazat sebe ani nic okolo a mohl/a by ses nadýchat nebezpečných výparů. Také se to tričko musí vyprat, aby nesmrdělo a aby savo nevyžralo do látky díru.
Koupit:
Hrneček
Na mobil - obal, kryt, šňůrka, poslat zvonění, logo
Knížka
Sudoku/křížovky
Kalendář, diář, adresář
Album
Rámeček na fotku - a dát do něj nějakou pěknou společnou fotku
Kytka v květináči - na zahradu, do pokoje, do truhlíku
Plakát
Propiska
Lístky do kina, divadla, na koncert
Něco do sbírky dotyčnému
Sportovní vybavení - třeba trekové ponožky, tričko moira apod.
Pouzdro na přenášení CD
Prázdná CD nebo DVD na vypalování
Sluchátka k počítači
Dobrý, zajímavý nebo exotický čaj
Oblíbená pochoutka - konkrétní čokoláda, bonbóny, pozvat do cukrárny na pohár…
Vtipná čepice/kšiltovka
Triko
Šála/šátek
Sprchový gel, šampon
Balzám na rty, šminky

The Phantom of the opera-text písničky

16. prosince 2007 v 12:41 Fantom opery
Christine:
In sleep he sang to me,In dreams he came,
That voice which calls to me,And speaks my name.
And do I dream again? For now I find.
The Phantom of the Opera is there-Inside my mind.

Phantom:
Sing once again with me, our strange duet,
My power over you, grows stronger yet.
And though you turn from me, to glance behind.
The Phantom of the Opera is there -inside your mind.

Christine:
Those who have seen your face,
Draw back in fear.
I am the mask you wear.

Phantom:
It's me they hear.

Both:
You're/my spirit and my/you're voice in one combined.
The Phantom of the Opera is there inside my/your mind.

(in the background)
He's there,the Phantom of the Opera . . .
Beware the Phantom of the Opera . . .

Phantom:
In all your fantasies,you always knew that man and mystery . . .

Christine:
...Were both in you.

BOTH
And in this labyrinth, where night is blind,
the Phantom of the Opera is there/here inside your/my mind . . .

Phantom:
Sing, my Angel of Music!

CHRISTINE
He's there,
the Phantom of the Opera...

(She then begins to vocalise strangely until they reach the shore of the lake...)

O muzikálu (filmu)

16. prosince 2007 v 12:20 Fantom opery
Originální název: Phantom of the Opera Motto: Láska která neumírá, hudba která je věčná Typ filmu: muzikál Rok výroby: 2004 Režie: Joel Schumacher
Pažížská opera je domovem mnoha nadějných talentů, také mladé sopranistky Christiny Daé. Jenže to je talent o kterém se ví, jenže v katakombách pod budovou opery sídlí muž, který je sice znetvořen na jinak hezkém obličeji, ale zpívá čistým tenorem a jeho hudební génius je až neuvěřitelný. Fantom se zamiluje právě od Christiny, zpočátku rozvíjí její pěvecké nadání a říká si "Anděl hudby". Z divadla odejde po nehodě s kulisami primadona Charlotta a Christine je místo ní obsazena do večerního představení v hlavní roli. Po tomto úspěchu jí Fantom vezme k sobě do katakomb, kde spolu odzpívají nádherou Hudbu noci. Ráno jí ovšem radši vrátí zpět. Christina je ve Fantomově moci, něco jí k němu nekontrolovatelně přitahuje. Na scéně se však objevuje Rauol, Christinin přítel z dětsví a její velká láska. Mladá sopranistka pochopitelně volí Raoula a zakrátko se zasnoubí. To se ale zase vůbec nelíbí Fantomovi, který Christinu oddaně miluje. Na velký maškarní ples teda přinese novou hru- Don Chuan Triumfující, kde má Christine hrát hlavní roli. Raoul se na Fantoma vrhne s kordem v ruce, ten je však zručný šermíř a velkolepě po krátké bitce zmizí. Hra je tedy nastudována. Velká premiéra. V průběhu dějství však Fantom omráčí představitele hlavní role a sám zpívá s Christinou. Na konci této dojemné písně jí unese do katakomb. Raoul ovšem nemešká a vydá se za nimi. Rozzuřený dav také. Následná scéna v katakombách byla prostě úžasná. Fantom prospouští Christinu, která štastně odchází s Raoulem a sám utíká chodbou za zdrcadlem před blížícím se davem ...

Fotky

15. prosince 2007 v 15:00 Čarodějky (charmed)
Čarodějky (TV) (Charmed)Čarodějky (TV) (Charmed)Čarodějky (TV) (Charmed)Čarodějky (TV) (Charmed)

Obsazení v muzikálu Kleopatra

15. prosince 2007 v 14:50 Muzikál Kleopatra
Kleopatra:
Absolonová Monika
Csáková Ilona
Fišarová Radka

dříve:Ilona Csáková,Bára Basiková
II.obnov.premiera - Kamila NyvltováCaesar:

Vojtko Marián
Helekal Jiří
Pošta Martin
Marcus Antonius:

Vojtek Josef
Fric Zbyněk
Vojtko Marián
Octavianus:
Josef Bohouš
Trapl Tomáš
Pothinus:
Pečený Petr
Semelka Lešek
Skala Martin

Fulvia:
Finková Linda
Fišarová Radka
Konečná Alice
Schneiderová Sylva
Apollodoros:
Semelka Lešek
Gajdoš Jan
Kollár Dušan
Rufius:
Bastien Alan
Bernáth Juraj
Maxa Martin
Octavia:
Norisová Zuzana
Trvalcová Zdenka
Vaňková Šárka
Ptolemaios:
Poláček Petr
Bernáth Juraj
Vágner Josef

Isis:
Finková Linda
Švandová Jana
Schneiderová Sylva
Jupiter:
Genzer Richard
Brabec Vladimír
Dušek Zdeněk
Zavřel Vlastimil