Keira Knightley

30. listopadu 2007 v 14:36 |  V.I.P
Keira (původně se jmenovala Kiera, což se však špatně vyslovovalo) se narodila 26. března 1985 ve znamení berana. Podle horoskopu by tedy měla být výbušná, ale rychle tzv. splachovací, s tím souvisí, že je vášnivá a temperamentní. Má výbornou paměť a snadno se tak učí, překvapivě je poměrně taktní, ale když na to přijde také upřímná. Ve společnosti jsou berani oblíbení a často se stávají umělci. Jinak Keira pochází z Anglie z rodiny divadelního herce a divadelní autorky - herecká kariéra jí tedy byla více než předurčena.
Herečkou se vlastně chtěla stát už od tří let, poprvé si však zahrála ve filmu ve svých osmi a to po boku Minnie Driverové a Ruperta Gravese ve snímku Royal Celebration. Protože trpěla dyslexií, mohla zpočátku hrát pouze o prázdninách, aby neflákala školu. První větší role přišla ve Hvězdných válkách: Epizoda I Skrytá Hrozba, kde však hrála pouze dvojnici královny Amidaly - Kejda je totiž velice podobná Natalii Portman. Pozornost si tedy Knightley vysloužila až rolí v komedii Blafuj jako Beckham, kde si zahrála nadšenou fotbalistku a tahle role jí vynesla velice příznivé kritiky i různá ocenění.
Pak už přišel zlomový rok2003 a s ním i role v úžasném trháku Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, kde si zahrála společně s Johnny Deppem, Orlandem Bloomem či Geofrey Rushem. Velice úspěšný byla ale i další film, tentokrát romantikou prodchnutý snímek Láska nebeská. Další velké role pak na sebe nenechaly dlouho čekat a Keiru jste mohli vidět ještě například v Králi Artušovi, v Pýše a Předsudku na motivy románu Jane Austenové - za tuto roli byla Kejda dokonce nominována na Oscara-, samozřejmě v dalších dílech Pirátů z Karibiku či ve filmech Pokání, Svěrací kazajka nebo Příběhy ztracených duší.
Momentálně natáčí další snímky. Zatím ale přes veškerou slávu žije doma s rodiči a se svým bratrem a do světa se prý ještě jen tak nechystá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama