Christina Aquilera

30. listopadu 2007 v 14:39 |  V.I.P
Od dětství žije v šíleném rytmu, její rodina cestuje z jednoho místa na druhé. Její otec pochází z Ekvádoru a matka je irskou pianistkou a houslistkou. Měří pouhých 160 cm, má modré oči a blonďaté vlasy. Navzdory svému hispánskému původu nemluví španělsky.

Debutovala v osmi letech v programu "Star search" (Hledáme hvězdu), kde imitovala Whitney Houston. Od mala preferuje rytmy více pohyblivé. Na začátku svojí kariéry zpívá na školních akcích. V deseti letech zpívala státní hymnu pro Pittsburgh Steelers. Ve dvanácti letech ji jmenují za členku "New Mickey Mouse Clubu". Týdenní pořad společnosti Walta Disneyho skončil po dvou letech a Christina se vydává na cestu se svou matkou do Japonska.
Mezi jedením sushi, sushi a ještě dalším sushi nahrává píseň "All I wanna do" s japonskou popovou hvězdou Keizo Nakanishi a následující rok cestuje do Rumunska, kde zpívá před deseti tisíci lidmi. Po návratu do USA ji vybírají díky náročnému konkurzu jako interpretku s výrazným hlasem, aby zazpívala úvodní skladbu "Reflection" pro celovečerní snímek společnosti Walta Disneye "Mulan" splňuje si svůj sen - zazpívat si společně s Enriquem Iglesiasem na "Superbowl" amerického fotbalu.
Její první album s názvem "Christina Aguilera" se dostalo do prodeje v srpnu 1999 a proti všem předpovědím obsadilo první místo v prodeji. Toto album obsahuje hned čtyři singly, které se dostaly na vrchol žebříčků téměř po celém světě a prodalo se ho více než 12 miliónů jen v USA a celkem 18 miliónů po celém světě. Aby se znovu spojila se svými latinskými kořeny, vydala Christina také album "Mi Reflejo", které celé nazpívala španělsky a byla devatenáct týdnů na prvním místě v "Billboard Latino". K tomu všemu ještě získala čtyři platinové desky. Získala Grammy za nejlepší umělecký objev a od té doby začaly přicházet ceny a úspěchy bez únavy.
V roce 2001 spolupracovala s Ricky Martinem z Portorika na baladě "Nobody wants to be lonely" a s Li'l Kim, Pink y Myou na remaku "Lady Marmalade", což vyneslo na pět týdnů první místo v "Billboard Hot 100" a díky tomu získala cenu "Nejlepší video roku" na MTV Video music 2001.
Posledním vydaným albem je z roku 2006 "Back to basics"
V soukromí má Christina opravdového strážného anděla v podobě manžela Jordana Bratmana. Řekla, že ji zachránil od lidských hadů, kteří ji obklopovali a chtěli využívat. Od té doby co poznala muže svého života se cítí klidněji a šťastně. Jordan ji ve všem podporuje a je pro ni pevný jako skála. Proto mu věnovala baladu s názvem "Save me from myself". Dodala, že si vždy přála silného muže, který se nebude cítit zastrašený tím, co dělá, že se vyrovná s úspěchy své ženy a Jordan takový rozhodně je. Nechala se slyšet, že až se jí narodí dítě, opustí kariéru a že nezanedbá svou osobní image jako se to přihodilo Britney Spears.
Diskografie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama