Amulety

30. listopadu 2007 v 14:42 |  Zajímavosti .
Tyto předměty si lidé již v dávných dobách pojmenovali slovem amulet. Podle významu původního slova by vás měl ochránit a odsunout nepříjemné věci. Přesněji řečeno by měl sloužit proti ubližování, zlu a špatnostem. Ale pozor, někdy bývají amulety z neznámých důvodů hluchými, nevšímavými a línými společníky.

Některé se vyznačují schopnostmi talismanů a dávají štěstí a zdraví, například díky různým originálním rytinám a malbám astrologických znamení. Lze je venku v přírodě najít hotové nebo si je vyrobit. Jako materiál se používají především drahé kovy - zlato, stříbro, bronz, železo, dále sklo a keramika. Nejrozšířenějším tvarem je nalíčené oko a spona bohyně Isis. K nejstarším amuletům patří kříž. Pokud právě amulet kříže nosíte na krku, tak vás prý ochrání před démony i v nejtěžší chvíli.

Amulet by měl sloužit pouze jednomu člověku, žádné půjčování kamarádům se nepovoluje! Pokud si vyberete kamínek, nejdříve ho omyjte a očistěte, aby z něho odešla negativní energie. Učiňte tak nejlépe v přírodní pramenité vodě, ale postačí i pár minut pod tekoucí vodou. Při mytí předříkávejte: "Smývám z tebe veškeré negativní vlivy, které na tobě ulpěly". Poté amulet otřete hadříkem do sucha, vezměte mezi dlaně, zahříváním mu předejte energii a zašeptejte své přání. Když si budete jisti, že vás nový průvodce dobře pochopil, noste ho neustálé při sobě. Hlavně nezapomínejte na denní čištění, protože jen tak pracuje spolehlivě. Samozřejmě raději nežádejte rodiče o pomoc, aby se amulet nenaštval, že ho předáváte do péče druhých.

Nejlépe fungují, pokud je máte stále při sobě a to ve dne i v noci. Během spaní si ho schovejte např. pod polštář. Můžete je nosit zavěšené kolem krku, zápěstí či kotníku. Sušené květy, listy a byliny vložte do hedvábných a kožených taštiček. Růže bude vaším osobním strážcem, lotos ochrání před zlými duchy a větvička vřesu proti fyzickým útokům.

A nakonec tip na jeden super letní amulet: ČTYŘLÍSTEK a další mnoholístky! Každý z vás jistě ví, že čtyřlístek nosí štěstí, ale věřte, že čím více lístků najdete, tím větší vás čeká štěstí. Jen se po louce dobře rozhlédněte a počítejte! První lístek znamená štěstí, druhý udržuje dobré zdraví, třetí bohatství, čtvrtý lásku, pátý dlouhý život, šestý větší bohatství a sedmý věčné štěstí. Váš vícelístek si jednoduše dejte do peněženky, penálu nebo pověšte do rámečku na zeď a štěstí vás již neopustí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama